Грошові перекази: пріоритети у визначенні фінансового партнера

Останнім часом у фінансовому середовищі України спостерігається значне пожвавлення у секторі здійснення грошових переказів. Для пересічних українців ця фінансова операція є досить актуальною, про що свідчать статистичні дані. Так, у першому кварталі 2015 року було здійснено грошових переказів в Україну з-за кордону на суму більше 500 млн дол. США. За межі України перевели майже 137, 8 млрд. дол. США (в еквіваленті). Обсяг переказів у межах України склав 12,6 млрд. грн.

Де ж краще отримувати послуги грошових переказів? Сьогодні на території України діє 43 системи грошових переказів. Однією з найнадійніших та зручних для споживача є система грошових переказів «Поштовий переказ», яку пропонує національний оператор поштового зв’язку Укрпошта. Дана платіжна система зареєстрована в Національному банку України та підтримана ВПС.

Чому саме Укрпошта?

Досить зручним є те, що за допомогою системи «Поштовий переказ» клієнти Укрпошти можуть не тільки здійснювати поштові перекази як в межах України, так і за її межі, а також сплачувати усі види платежів.

Окремо слід відзначити, що за 2014 рік платіжна система «Поштовий переказ» має найбільшу частку в Україні за прийнятими переказами (платежами) – 52% від загальної кількості та 70% від загальної суми.

Обираючи партнера у здійсненні грошових переказів споживачу слід пам’ятати, що всі перекази в межах України Укрпошта здійснює без обмеження суми. При цьому, переказ можна відправити їх як у гривнях, так і в іноземній валюті у будь-якому відділенні Укрпошти. До речі, шукати відділення поштового зв’язку не доведеться довго, адже по всій Україні їх налічується майже 12 тис., зокрема у найвіддаленіших куточках країни.

Для більшої зручності своїх споживачів Укрпошта пропонує кілька варіантів пересилання переказів, які різняться за терміном та вартістю, зокрема

адресні перекази (з доступністю виплати через 3 години) і термінові безадресні перекази (з доступністю виплати через 5 хвилин).

Додатково до переказу також можна замовити: письмове повідомлення одержувачу про те, що на його ім'я надійшов переказ, а також рекомендоване або СМС-повідомлення відправника про вручення переказу.

Куди можна відправляти гроші?

Географія міжнародних поштових переказів нараховує 35 країн по всьому світу, з якими Укрпошта має двосторонній обмін. Найпопулярнішими країнами, з якими пересічні українці здійснюють обмін переказами є Казахстан, Білорусь, Естонія, Польща, Латвія, Молдова, Литва і Франція. Лише за 2014 рік з цих країн до України було здійснено понад 45 тис. переказів.

Скільки ж це коштує? Якщо ви бажаєте переказати за кордон до 500 грн включно – комісія складе 6%; понад 500 грн до 1000 грн включно – 5%; понад 1000 грн до 2000 грн включно – 4%; понад 2000 грн – 2%.

Варто зазначити, що валютні перекази приймають і видають тільки в певних відділеннях, перелік яких можна дізнатися на сайті підприємства. Окрім власних переказів, у відділеннях Укрпошти можна відправити і отримати переказ через міжнародні платіжні системи: MoneyGram, Western Union, Blizko, Юністрім та Eurogiro.

Бажаєте більше сервісів?

Орієнтуючись на клієнта, Укрпошта активно працює над розширенням спектру послуг. Крім вже традиційних приймань платежів, зокрема за комунальні послуги, кредити тощо, Укрпошта здійснює приймання платежів з торговельною виручкою.

Відтепер, завітавши до найближчого відділення Укрпошти, представник юридичної особи може зручно перерахувати отриману виручку на рахунок компанії – юридичної особи.

«На сьогодні Укрпошта має досить лояльну тарифну політику та великий спектр сервісів у наданні фінансових послуг, – відзначає в.о. генерального директора Укрпошти Ігор Ткачук. – У поєднанні з кроковою доступністю до відділень поштового зв’язку, вони є дуже вигідними як для пересічного споживача, так і власника бізнесу. У подальшому Укрпошта розширюватиме географію надання подібних послуг, аби українці мали змогу підтримувати зв’язки між родинами, діловими партнерами та друзями з якнайбільшої кількості країн».  

Додаткова інформація