Класичні поштові відправлення Укрпоштою: визначення пріоритетів

Можливість зекономити кошти і час – завжди актуальна для кожного.Існує мінімум три типи ситуацій, коли можна значно полегшити життя за допомогою пошти, – і в прямому, і в переносному значенні.

Перший тип ситуацій – коли вам потрібно щось комусь передати. Наприклад, цікаву книжку або підручник, дитячі речі чи якісь предмети побуту тощо. Чи замислювалися ви про те, що замість того, щоб їхати на зустріч особисто, ви можете скористатися поштою? Адже у більшості випадків відправити посилку буде дешевше (тим паче – в межах області), ніж витрачати кошти на проїзд у транспорті! Це може бути актуально, як у великому місті, де з одного кінця в інший доводиться їхати з пересадками кількома видами транспорту, і у випадку, коли вам потрібно поїхати до сусіднього населеного пункту. Крім того, ви можете зекономити час і власні сили, щоб не обтяжувати себе зайвою поїздкою у літню спеку чи зимовий мороз. Адже лише Укрпошта має сьогодні найрозгалуженішу мережу по всій Україні, яка налічує близько 12 тис. поштових відділень, 9 тис. з яких знаходяться в сільській місцевості.

Другий тип ситуацій – коли за допомогою пошти можна відправити багаж, який вам потрібно взяти в дорогу, щоб при собі залишити тільки мінімум найцінніших і найнеобхідніших речей. Тоді не доведеться нести в руках тяжкі сумки і валізи. Особливо актуальним таке рішення стане у випадку, коли в дорозі потрібно здійснювати кілька пересадок. Під час подорожі чи мандрівки Укрпошта стане вашим помічником! Єдиний нюанс, який варто уточнювати заздалегідь, це – строки пересилання посилки між конкретними пунктами призначення. Орієнтовні строки пересилання відправлень Укрпоштою по Україні залежно від типу відправлення – від 2-х днів (з урахуванням дня подання поштового відправлення до пересилання в об’єкті поштового зв’язку або опускання простого листа до поштової скриньки до початку останнього виймання). Детальнішу інформацію можна знайти на сайті Укрпошти у підрозділі «Строки пересилання» розділу «Довідка» або проконсультуватися за телефоном гарячої лінії Укрпошти – 044 323 20 99.

Третій тип ситуацій – коли потрібно привітати друзів, рідних чи партнерів зі святом, листівка, написана «від руки» та відправлена традиційною поштою, залишить незабутнє враження. Крім того, заздалегідь відправлені листівки дозволять по-справжньому розслабитися у святковий день, замість того, щоб розсилати SMS’ки родичам і друзям! Отримати листівку завжди приємно. Їх традиційно зберігають «на згадку». Тож ваше привітання пам’ятатимуть і через 5, і через 10 років! Іноді, відправивши таку листівку, можна уникнути зайвого «візитучемності», здійснити який не вистачає моральних, матеріальних чи інших ресурсів.

Яке відправлення краще: рекомендоване чи просте? Основна відмінність рекомендованих поштових відправлень від простих полягає в тому, що вони отримують індивідуальний номер (штрих-код) і вручаються одержувачу під особистий підпис. Прості відправлення пересилаються без присвоєння номеру: листи доставляються в абонентські поштові скриньки.

Важливі документи або листи діловим партнерам, без сумнівів, можна надіслати рекомендованим відправленнями – це додасть надійності, і такий лист обов’язково буде зареєстрований, а у відділенні зв’язку залишиться запис про вручення (із датою та підписом одержувача). Але, надсилаючи рекомендованого листа на домашню адресу подумайте: чи не трапиться так, що в момент, коли листоноша здійснюватиме доставку, одержувача не буде вдома, і чи буде йому потім зручно самому йти на пошту, щоб отримати рекомендованого листа?

Тому іноді зручніше відправити простого листа, якого одразу залишать в абонентській скриньці одержувача.

Цінні речі та важливі документи краще пересилати у відправленнях з оголошеною цінністю (лист, бандероль, посилка). Це не на багато дорожче, але підвищує надійність і передбачає матеріальне відшкодування у випадку втрати відправлення.

Із особливостями доставки кожного конкретного виду відправлення можна ознайомитись на сайті Укрпошти в розділі «Послуги» ► «Доставити». Ще одна деталь, на яку слід звертати увагу, це – вартість пересилання, яка розраховується відповідно до ваги. Щоб уявити орієнтовну вартість пересилання вашого відправлення можна скористатися «Калькулятором послуг» або ознайомитися з тарифами Укрпошти («Довідка» ► «Тарифи») на офіційному сайті підприємства (http://ukrposhta.ua/).

Знаючи особливості пересилання різних видів відправлень, ви зможете значно полегшити своє життя. Вибір оптимального (а отже – максимально вигідного для вас) способу пересилання залежить від вашої обізнаності!

Сьогодні Укрпошта надає широкий спектр послуг за найбільш вигідними і доступними тарифами і створює максимально вигідні умови для споживачів.Наприклад, відправити простий лист масою до 20 г можна всього лише за 2,40 грн. Пересилання бандеролі масою до 100 г включно в межах України коштуватиме 3,45 грн, а посилки масою 1 кг без оголошеної цінності в межах України – 9,60 грн (без ПДВ).

Як національний оператор поштового зв’язку України і соціально спрямоване підприємство, основна місія якого – надання якісних поштових послуг за доступними цінами, Укрпошта постійно працює над тим, щоб поєднання доступної вартості і високої якості було максимально ефективним.

Додаткова інформація