Що потрібно знати для отримання посвідчення водія?

29 01 2016 3Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від    8 травня 1993 р. № 340 «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами»право на керування транспортними засобами надається особам, які досягли:

  • шістнадцятирічного віку — категорії А1, А;
  • вісімнадцятирічного віку — категорії В1, В, С1, С;
  • дев’ятнадцятирічного віку — категорії BE, C1E, СЕ;
  • двадцятиоднорічного віку — категорії D1, D, D1E, DE, Т.

Посвідчення водія на право керування транспортним засобом однієї з категорій видається особі, яка пройшла медичний огляд, а також підготовку або перепідготовку відповідно до встановлених планів і програм та склала теоретичний і практичний іспити в сервісному центрі МВС.

Документом, що засвідчує проходження підготовки і перепідготовки водіїв транспортних засобів, є свідоцтво про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів.

Якщо особа з будь-яких причин не склала іспити в сервісному центрі МВС, видане свідоцтво вважається дійсним протягом 10 років з дня закінчення закладу.

Обмін посвідчення водія проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування особи за умови подання:

паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус;

копії довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

  • посвідчення водія;
  • медичної довідки встановленого зразка;
  • двох кольорових фотокарток розміром 3,5 х 4,5 см.

Звертаємо увагу на те, що у разі втрати або викрадення посвідчення водія сервісний центр МВС, після встановлення факту видачі раніше такого документу особі, яка звернулася із відповідною заявою, оформляє і видає їй нове посвідчення водія.

Національне посвідчення водія України на право керування транспортними засобами відповідної категорії дійсне протягом 30 років з дати його видачі.

Прес-служба Регіонального сервісного центру МВС в Київській області

Додаткова інформація