Розширено коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу

05 січня 2017 року набрали чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», внесені з метою розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу (далі –БВПД).

Насамперед, йдеться про:

- внутрішньо переміщених осіб;
- осіб, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб;

- ветеранів війни, у тому числі учасників бойових дій, інших осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- осіб, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Крім того, БВПД внутрішньо переміщеним особам, ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань: захист, представництво інтересів в суді, складання заяв процесуального характеру.

Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості:

- особа матиме право на БВПД, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;
- враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер.

Кагарлицьке бюро правової допомоги розміщене за адресою: м.Кагарлик, вул. Кооперативна,19, тел. 5-60-15.

Кагарлицьке бюро правової допомоги

Додаткова інформація