ЯКЩО ВИ ВИРІШИЛИ РОЗЛУЧИТИСЯ

Існує 2 способи розлучення:

- Адміністративний;

- Судовий.

         Вирішити справу без судових розглядів, тобто в органі ДРАЦСу можливо:
1) коли у вас немає спільних дітей;
2) коли обидва згодні;
3) коли виявляє бажання тільки одна сторона, але при цьому друга–визнана судом безвісти зниклою або недієздатною.

         Список підстав для звернення до суду:
1) наявність дітей, народжених у шлюбі;
2) наявність майнового спору;
3) незгоду однієї із сторін на розлучення.

З ким залишиться дитина після розлучення (або як розділять, якщо їх декілька)?

Найсприятливіше рішення для вас–це коли ви самі зі своєю «другою половинкою» врегулюєте це питання шляхом підписання угоди в нотаріуса. Якщо ж прийти до єдиного рішення, що задовольняє обидві сторони, не виходить, долю ваших дітей буде вирішувати суддя.

Як відбувається розподіл майна між подружжям?

Все ділиться по рівну (ч.1 ст.70 СК України). Увага: йдеться про спільну сумісну власність подружжя, а речі індивідуального користування не діляться між подружжям. Суд може відступити від правила «рівних часток» і присудити одному з вас більшу частину майна. Це можливо, якщо мають місце бути такі суттєві обставини. Ви самі вправі поділити спільне майно з чоловіком (дружиною), при тому на таких умовах, які будуть влаштовувати вас обох (не обов’язково ділити порівну). Всього-навсього потрібно скласти договір, завірити його у нотаріуса, і як доповнення до позову подати до суду.

Строки розірвання шлюбу

У разі розірвання шлюбу без рішення суду, орган ДРАЦСу складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, якщо вона не була відкликана.

Якщо подружжя через поважну причину не може з’явитися до органу ДРАЦСу для державної реєстрації розірвання шлюбу в установлений для них день, строк такої реєстрації на письмове прохання подружжя може бути перенесений на інший день. У разі розірвання шлюбу органом ДРАЦС шлюб припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу.

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. В разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу.

Документом, який підтверджує офіційно ваше розлучення в органі ДРАЦСу є свідоцтво про розірвання шлюбу. Якщо ви розлучалися через суд, то таким документом є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.Розірвання шлюбу, здійснене судом до набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» (27.07.2010), підлягає державній реєстрації в органі ДРАЦСу.

Кагарлицьке бюро правової допомоги

Додаткова інформація