Підприємства - мінімізатори

Порівнюючи інформацію із звітності платників за лютий 2016 р. до лютого 2015 р., спостерігається збільшення кількості підприємств, що нараховують заробітну плату менше мінімальної із 90 до 94 (+4 підприємства), відсоток застрахованих осіб, що отримують заробітну плату на рівні, або менше мінімального навпаки зменшився з показника 6,51% до 5,3%(- 1,21%), або на 111 осіб (середньообласний показник - 4,22%).      

За категоріями страхувальників, що наявні у списках підприємств-мінімізаторів, можна виокремити бюджетні установи, а це 41% від загальної кількості підприємств-мінімізаторів, які проводять нарахування заробітної плати згідно затверджених кошторисів і штатного розкладу, яким передбачено заробітні плати на 0,5 та 0,25 ставки. Також при опрацюванні списків підприємств-мінімізаторів треба відмітити, що за результатами проведення роз’яснювальної роботи на комісіях з легалізації, майже всі підприємства проводять доплату єдиного соціального внеску до мінімального розміру,залишається лише 1-2 платників, що не здійснюють цю доплату. Також у списках підприємств-мінімізаторів наявні підприємства в яких відсутні факти нарахування заробітної плати у розмірах менше мінімального, але у зв’язку із розбивкою лікарняних та відпускних по відповідних періодах, вони таки потрапляють до переліку,   програмно не відфільтровуються працюючі інваліди, за яких згідно законодавства доплата не здійснюється.                      

Порівнюючи звіти лютого 2016 р. з попереднім періодом (січнем 2016), кількість страхувальників, що нараховують своїм працівникам заробітну плату у розмірі менше мінімального збільшилась на 7 підприємств, але відсоток застрахованих осіб, що отримують заробітну плату на рівні, або менше мінімального зменшився до показника 5,3% із 6,24% (-74 особи).      

Зменшення кількості працівників, зарплата яких не перевищує мінімального розміру, свідчить про відповідальне ставлення роботодавців до питання соціального захисту працюючих.

Додаткова інформація