Новий Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 затверджено новий Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Порядком внесено зміни до таблиці 6 додатка 4. Зокрема, додано нові реквізити: сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою за звітний місяць, ознака наявності робочого часу. Реквізит «сума єдиного внеску за звітний місяць» розбита на «суму утриманого єдиного внеску» та «суму нарахованого єдиного внеску».

Ознака «неповного робочого часу» відповідно до статті 56 Кодексу законів про працю встановлюється угодою сторін як при прийнятті на роботу, так і в період роботи. Дана ознака проставляється у разі, якщо особа працює:

  • неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на зумовлену кількість годин);
  • неповний робочий тиждень (при якому зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів за тиждень);
  • поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).

Згідно роз’яснень, наданих органами ДФС, звітність відповідно до Порядку №435 подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.06.2015 (звіти за травень 2015).

Додаткова інформація