Роз’яснення щодо відображення єдиного внеску за минулі періоди в звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

При заповненні таблиці 6 Додатка 4 до звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у реквізиті 10 «Тип нарахувань» зазначається відповідний код типу нарахувань або поле може залишатися пустим, якщо у звіті відображаються суми заробітку (доходу, грошового забезпечення), відпуску, допомогу по тимчасовій непрацездатності та інше за звітний період.

Розглянемо випадки, коли код типу нарахування зазначається – 1.

Згідно з частиною другою статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (із змінами) для осіб, які працюють у сільському господарстві, зайняті на сезонних роботах, виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами, творчих працівників (архітекторів, художників, артистів, музикантів, композиторів, критиків, мистецтвознавців, письменників, кінематографістів), та інших осіб, які отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

Враховуючи зазначене, суми заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги) повинно бути рознесено відповідно по місяцях. У реквізиті 15 обов’язково має бути відображено місяць, за який проведено нарахування.

Зазначений порядок нарахування єдиного внеску поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час.

Суми грошової компенсації у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток є платою за невідпрацьований час, отже особам, які звільнені, зазначені вище компенсації та суми єдиного внеску не нараховуються та не відображаються в звіті.

Також порядок нарахування єдиного внеску поширюється на осіб, яким згідно з рішенням суду нараховано середню заробітну плату за вимушений прогул. Єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу) на кількість місяців, за які їх нараховано.

У інших випадках код типу нарахувань 1 не зазначається.

Додаткова інформація