Контакт-центр Пенсійного фонду України

Контакт-центр Пенсійного фонду України працює:

понеділок – п’ятниця з 08.00 до 20.00 годин;
субота – з 8.00 до 14.00;
неділя – вихідний день.

Для мешканців усіх регіонів України дзвінки зі стаціонарних телефонів до контакт-центру є безкоштовними.

Адреса: вул. Бастіонна, 9 м. Київ, 01601

Детальніше...

Робота громадських приймалень Кагарлицького об’єднаного управління ПФУ

З метою удосконалення прийому та обслуговування осіб, які звертаються до Кагарлицького об’єднаного управління ПФУ Київської області повідомляємо, що у Кагарлицькому, Миронівському та Богуславському районах працюють громадські приймальні, де надаються наступні послуги:

Детальніше...

ОБЧИСЛЕННЯ ПЕНСІЙ ЧОРНОБИЛЬЦЯМ

Зміни до статті 59 Чорнобильського закону

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі — Закон 2148) внесено зміни до статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі — Закон).

Статтею 59 Закону визначено, що військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їхніх сімей пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї за їх бажанням можуть призначати на умовах і в порядку, визначених законодавством для осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, які вони дістали під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), або відповідно до статті 54 цього Закону.

Детальніше...

Підвищення пенсій з 01 травня 2017 року

З 01 травня 2017 року залишаться без змін розміри підвищень та доплат, які встановлено у фіксованому розмірі, а не у відсотках від прожиткового мінімуму, а саме підвищення дітям війни (66,43 грн) та членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (398,58 грн), компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (113,88 грн) та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю (постанова Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 № 112).

Детальніше...

Які умови виходу на пенсію матері, яка виховує дитину - інваліда і які документи для цього потрібні?

Матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років за наявності не менше як 15 років страхового стажу.

Для призначення пенсії жінка має звернутися до управління Пенсійного фонду України в районі, місті або об’єднане управління за місцем проживання ( реєстрації) та подати, зокрема свідоцтво про народження або паспорт дитини. Для підтвердження того, що дитину було визнано інвалідом з дитинства або дитиною - інвалідом, треба подати виписку з акта огляду МСЕК, медичний висновок закладу охорони здоров’я, посвідчення отримувача допомоги, довідку органу, що призначає допомогу, про період її призначення.

Детальніше...

Веб-портал Пенсійного фонду України - сервіс без черг та зайвих витрат

Багато хто з нас замислювався над такими питаннями: «Чи сплачує за мене роботодавець кошти до Пенсійного фонду?», «Чи вірно відображаються мої індивідуальні дані та обліковується моя заробітна плата в органах Пенсійному фонду?», «Який страховий стаж я здобув?».

Пенсійний фонд України надає можливість здійснювати постійний контроль за даними, що можуть впливати на пенсійні права громадян, за допомогою веб-порталу Пенсійного фонду України. Тут зручно і оперативно можна взаємодіяти з органами Пенсійного фонду та дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення до Фонду.

Детальніше...

Питання - відповідь:

18 червня 2015 року досяг 60 років, мені призначили пенсію за віком відповідно до Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Маю понад 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби. Чи маю я право на призначення пенсії держслужбовця?

На призначення пенсії відповідно до ст. 37 ЗУ « Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723( далі Закон № 3723) можуть розраховувати особи, які станом на 1 травня 2016 року мали не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону №3723 та актами Кабінету Міністрів України.

Детальніше...

Новий розмір пенсійних виплат з 01.12.2016 р.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" з 1 грудня 2016 року збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із 1130 грн. до 1247 грн.).

Управлінням Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі проведено перерахунок пенсій з урахуванням нового розміру прожиткового мінімуму близько 13700 непрацюючим пенсіонерам.

Перерахунку у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підлягають всі складові розміру пенсії, які обчислюються виходячи із прожиткового мінімуму, зокрема:

Детальніше...

Питання відповідь

Мені 57 років і восени цього року я матиму право йти на пенсію за віком. Маю трудовий стаж, набутий на території Російської Федерації (район Крайньої Півночі 1985-1992 роки). Чи зможу я взяти ці роки для нарахування мені пенсії?

29.03.2016 Верховною Радою України прийнято Закон України за № 1043-VIII «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії», яким передбачено можливість подавати для обчислення пенсії довідку про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30 червня 2000 року. Закон набрав чинності з 15.04.2016.

Детальніше...

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України модернізовано

Із 1 листопада 2016 року запрацював оновлений веб - портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Завдяки новим функціональним можливостям значно розширено дистанційний доступ громадян до послуг, що надаються Фондом.

Отже, користувачі веб–ресурсу без черг і зайвих витрат часу можуть скористатися такими електронними послугами:

Детальніше...

Питання - відповідь

Моя колега, працівник освіти, у 2012 році вийшла на пенсію за вислугою років при страховому стажі 28 років 10 місяців. Їй було призначено пенсію в мінімальному розмірі. З 01.09.2015 р. пенсію перерахували, але не довели до розміру прожиткового мінімуму. На підставі чого було здійснено такий перерахунок?

Відповідно до ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, встановлюється жінкам, страховий стаж яких становить менше 30 років.

Детальніше...

Більше статей...

 1. Питання- відповідь
 2. Щодо встановлення статусу інваліда війни учасникам Революції Гідності
 3. Питання- відповідь
 4. Питання – відповідь3
 5. Зміни в пенсійному забезпеченні державних службовців2
 6. Питання - відповідь
 7. Перелік необхідних документів для призначення, перерахунку пенсій за віком2
 8. Переваги отримання пенсій через банківські установи
 9. Перерахунок проведено тільки непрацюючим пенсіонерам2
 10. Підвищення пенсійних виплат з 1 травня 2016 року2
 11. Зміни в законодавстві2
 12. Порядок отримання пенсії внутрішньо переміщеною особою2
 13. Ветерани війни до 5 травня поточного року отримають виплати разової грошової допомоги
 14. Зміни у пенсійному забезпеченні деяких категорій працівників2
 15. Пенсія за вислугу років: що змінилося в новому році?
 16. Зміни в пенсійному законодавстві з 01.01.2016 р.
 17. Особливості призначення пенсій державним службовцям з січня 2016 року
 18. основні аспекти законодавчих змін 2016-го у сфері пенсійного забезпечення
 19. Пенсіонерам, які працюють
 20. Зміни у законодавсті

Додаткова інформація