Усунення помилок у звітності – обов’язок кожного роботодавця

Одним із головних обов’язків Пенсійного фонду України та його територіальних органів є забезпечення своєчасного внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру. І це є не дивним, адже для призначення (перерахунку) пенсії повинна використовуватися вся актуальна персональна інформація щодо громадянина, яка міститься в системі персоніфікованого обліку за період, починаючи з липня 2000 року. Поповнення згаданого реєстру відбувається під час подання щомісячної звітності в розрізі застрахованих осіб, що надходить від страхувальників (роботодавців).

Детальніше...

До уваги сільськогосподарських підприємств - зміни в законодавстві

12 листопада 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 802-VІІІ Про внесення зміни до Закону України Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування щодо уточнення об’єкта оподаткування для платників, що обрали спрощену систему оподаткування (далі – Закон № 802), який набирає чинності 1 січня 2016 року (опубліковано в газеті «Голос України» 01.12.2015 № 226).

Згідно Закону № 802 з 1 січня 2016 року платники, віднесені до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, а саме сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, звільняються від відшкодування Пенсійному фонду України фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”- “з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

Детальніше...

До уваги сільськогосподарських підприємств - зміни в законодавстві

1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”, яким внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме з переліку загальнодержавних податків і зборів виключено фіксований сільськогосподарський податок.

Таким чином, платники, які у 2014 р. перебували на обліку, як платники фіксованого сільськогосподарського податку, з 01.01.2015 р. зобов’язані відшкодовувати управлінню ПФУ суми понесених витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених працівникам цих підприємств.

Детальніше...

Документи для укладення договору

Для того щоб оформити добровільну сплату єдиного соціального внеску, члени фермерських та особистих селянських господарств подають в орган Пенсійного фонду за місцем проживання такі документи:
• заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, в якій зазначають, у якому виді загальнообов'язкового державного соціального страхування вони бажають брати участь;
• документ, що підтверджу є їхнє членство в такому господарстві;

Детальніше...

Коли договір не укладають

Орган Пенсійного фонду відмовляє в укладенні договору про добровільну участь у разі, якщо особа:                        
•  підлягає загальнообов'язковому  державному соціальному страхуванню з того ж виду страхування, який вона обрала для добровільної участі;
•  подала неповні або недостовірні відомості;
•  раніше уклала договір про добровільну участь, дію якого не припинено або за яким не виконано передбачені в договорі умови ;
•  бажає укласти договір на період менше одного року.

Детальніше...

Додаткова інформація