Проведення підсумкової наради за результатами роботи Кагарлицького об’єднаного управління за 2017 рік

09 02 20189 лютого 2017 року згідно графіку головного управління ПФУ у Київській області було проведено нараду за підсумками роботи Кагарлицького об’єднаного УПФУ у 2017 році. Даний захід відбувся в селі Карапиші Миронівського району на базі СТОВ «Агросвіт», де учасників гостинно приймали Даниленко Валентина Петрівна - генеральний директор вищезазначеного сільськогосподарського товариства та Даниленко Анатолій Степанович - ректор Білоцерківського національного аграрного університету.

09 02 2018 2На даний захід були запрошені: перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Верещак Василь Миколайович, виконуючий обов’язки голови Кагарлицької РДА Коваленко Роман Володимирович, голова Кагарлицької районної ради Семцов Іван Михайлович, голова Миронівської РДА Черногод Ігор Іванович, голова Миронівської районної ради Усик Валентина Сергіївна, голова Богуславської РДА Старенька Ірина Абрамівна, голова Богуславської районної ради Замирайло Володимир Миколайович, голова Миронівської організації ради ветеранів України Савченко Ігор Самійлович, голова громадської організації воїнів-інтернаціоналістів Миронівського району Колісник Юрій Іванович, заступник голови Спілки учасників АТО Кагарлицького району Погребний Віталій Олександрович.

На нараді згідно порядку денного було обговорено такі питання:

  1. Використання коштів державного бюджету, скорочення адміністративних видатків. (доповіла начальник управління Трохименко Світлана Іванівна),
  2. Виконання планових показників надходження власних коштів до бюджету Фонду у 2017 році та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України, легалізація зайнятості населення (доповіла заступник начальника фінансово-економічного відділу Геращенко Наталія Василівна),
  3. Про стан роботи щодо призначення та виплати пенсій, поліпшення якості обслуговування громадян, забезпечення повноти та оперативності надання пенсійних послуг (доповіла заступник начальника управління Візьонок Людмила Володимирівна).

Під час свого виступу начальник управління зазначила, що у 2017 році з 31 березня відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 року № 988 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» шляхом об’єднання в Кагарлицьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області реорганізувалися три управління Пенсійного фонду України у Богуславському, Кагарлицькому та Миронівському районах Київській області. По Кагарлицькому об’єднаному управлінню ПФУ Київської області затверджено структуру у кількості 75 осіб з керівним складом у кількості 18 осіб. (тоді як у трьох районних управліннях працювала 121 особа). Станом на 01.01.2018 фактично працює 73 особи.

Власні надходження за 2017 рік склали 240млн.728 тис. грн., що на 39млн.335 тис. грн. більше запланованих завдань. В порівнянні з відповідним періодом минулого року, власні надходження зросли на 76млн.207 тис. грн або більше майже на половину – 46,3%. Збільшення відбулось в основному за рахунок зростання мінімальної заробітної плати.

Станом на 1 січня 2018 року в банківських установах через поточні рахунки отримують пенсію 19,0 тис. осіб або 49,5% загальної чисельності пенсіонерів об’єднаного управління, річна сума виплат через банківські установи 445млн.698 тис. грн. (50,8% загальної суми виплат), це дало змогу зекономити біля 5,6 млн. грн.

В межах реалізації Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 672-р, Кагарлицьким об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України впроваджуються єдині стандарти обслуговування громадян, забезпечується доступність при наданні послуг.

Заступник начальника фінансово-економічного відділу зосередила увагу присутніх на заходах, які вживаються управлінням для погашення заборгованості та виконанні планових завдань по надходженню власних коштів. Також розповіла про контроль за додержанням законодавства про працю і зайнятість населення та заходи, спрямовані на легалізацію трудових відносин.

Заступник начальника управління Людмила Візьонок детально зупинилася на питаннях пенсійного забезпечення; питанні призначення пенсій учасникам АТО та членам сімей військовослужбовців Збройних сил України, які загинули під час проведення АТО; питанні перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб, співпраці управління з громадськими організаціями районів.

Окрім того вона зазначила, що одним із пріоритетних і значимих напрямків діяльності органів Фонду є робота, спрямована на підвищення якості обслуговування громадян, забезпечення повноти та оперативності надання пенсійних послуг. При загальній оптимізації органів Пенсійного фонду модернізація підрозділів обслуговування громадян дозволяє уникнути черг, комфортно організувати процес надання консультацій і прийому необхідних документів для призначення та перерахунку пенсій, забезпечує оперативність та зручність доступу до інформації, як того вимагають умови сучасності.

Тому для реалізації Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року розпочали роботу громадські приймальні в Кагарлицькому, Миронівському та Богуславському районах. Тож станом на 01.01.2018 р. діє 12 пунктів обслуговування громадян: по Кагарлицькому району - 5: Шубівка, Мирівка, Стайки, Ржищів, Бурти, по Богуславському району – 3: Медвин, Іванівка, Дибинці; по Миронівському району – 4: Потоки, Маслівка, Грушів, Карапиші.

Звернула увагу присутніх і на роботу управління, яка спрямована на забезпечення прав громадян на звернення та проведену інформаційно-роз’яснювальну роботу серед усіх верств населення.

Заслухавши виступи доповідачів, перший заступник начальника головного управління ПФУ у Київській області Верещак Василь Миколайович зазначив, що в цілому роботу управління можна вважати доброю, проте є декілька питань, на які варто звернути увагу та посилити контроль за виконанням покладених на управління завдань.

Так, в подальшому необхідно продовжувати роботу по залученню пенсіонерів до отримання пенсій через установи банків, удосконалити внутрішній контроль щодо планування та забезпечення потреб управління, забезпечити виконання планових показників по надходженню власних коштів у 2018 році, продовжити реалізацію Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року щодо розширення мережі віддалених робочих місць спеціалістів Кагарлицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області в територіальних громадах, центрах надання адміністративних послуг, «прозорих офісах», агентських пунктах.

09 02 2018 3

Додаткова інформація