Зміни в пенсійній реформі згідно законопроекту

11 09 2017Профільний комітет Ради схвалив проект пенсійної реформи, який Кабмін зареєстрував під назвою "Про внесення змін до законодавчих актів з приводу підвищення пенсій".

Правда, в самому документі мова йде не тільки про підвищення виплат, а й про посилення умов для виходу на пенсію. Одне з ключових нововведень, яке внесли парламентарії - вже через кілька років в Україні планують запустити накопичувальний рівень системи. Для українців це означає, що на заслуженому відпочинку можна буде отримати відразу дві пенсії.

Що змінили.

"Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення схвалив законопроект №6614 про пенсійну реформу до другого читання в парламенті. За відповідне рішення проголосували п'ять з семи членів комітету. В її структуру входять пропозиції уряду", - заявили в прес-службі Міністерства соціальної політики.

На своїй сторінці в соцмережі віце-прем'єр Павло Розенко уточнив: комітет крім пропозиції Кабміну схвалив правку, згідно з якою в 2019-му році повинна запрацювати накопичувальна пенсійна система. Тобто частина зарплати українців буде йти до Пенсійного фонду на виплату пенсій (солідарний рівень), а друга частина – на персональні рахунки (накопичувальний рівень). В результаті українці зможуть в майбутньому отримувати відразу дві пенсії з двох рівнів системи. Це нововведення не торкнеться пенсіонерів, але може значно збільшити майбутні пенсії ще працюючих українців.

Якщо альтернативний законопроект приймуть, всіх українців у віці до 35 років зобов'яжуть збирати на пенсію. Ті, хто старше, зможуть брати участь в накопичувальному рівні за бажанням. Гроші будуть акумулювати в приватних пенсійних фондах. Кожен українець зможе вибрати фонд сам. "Застраховані особи для участі в накопичувальній системі пенсійного страхування, вибирають недержавні пенсійні фонди, в яких вони бажають формувати свої обов'язкові пенсійні накопичення. За бажанням особи, вона може в будь-який момент перейти до іншого недержавного пенсійного фонду", – йдеться в документі.

При цьому участь у солідарній системі ніхто не скасовує. Тобто від нарахованої зарплати 22% буде йти в солідарний рівень, і 2% – в приватний пенсійний фонд. Щороку сума, яку потрібно платити в приватний фонд, буде рости на один процентний пункт, поки не досягне 7% від зарплати.

Гнучкий коридор пенсійного віку.

Щоб отримати пенсію в 60 років, в 2018 році знадобиться мати як мінімум 25 років страхового стажу. Щороку розмір необхідно стажу будуть збільшувати на 12 місяців, поки ця цифра не дійде до 35 років. Як говориться в презентації Кабміну, це призведе до того, що в 2028 році "вчасно" зможуть вийти на пенсію тільки 55% від загального числа 60-річних українців. Якщо в 2018-му настав пенсійний вік, проте є більше 15, але менше 25 років стажу, на пенсію можна претендувати лише в 63 роки. Якщо в наступному році виповниться 60 років і збереться рівно 14 років страхового стажу, на пенсію можна вийти в 65 років. Українці, що не напрацювали і цього стажу, права на пенсію не матимуть. Замість цього їм буде призначена соціальна допомога.

Правда, як недавно заявив міністр соцполітики Андрій Рева, ті, хто вже накопичив 40 років стажу, зможуть вийти на пенсію в будь-який момент.