Максим Мельничук: «На Вишгородщині запрацюють нові проекти, які сприятимуть підвищенню інвестиційної привабливості району»

15 3 02 2016У вівторок у Вишгороді відбулося засідання стратегічної сесії району, під час якої було розроблено Програму соціально-економічного та культурного розвитку Вишгородщини на 2016 рік. Уперше в історії району до обговорення програми його різнобічного розвитку було залучене широке коло представників державних органів, депутатського корпусу і громадськості. Учасники зібрання обговорили ключові вектори розвитку головних галузей району, розробили конкретні пропозиції для їх втілення і скомпонували ці напрацювання в окрему Програму, яка і стане теоретичною основою майбутніх практичних кроків у розбудові району.

Участь у засіданні стратегічної сесії взяли голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук, голова Вишгородської РДА Олександр Горган, керівники відповідних структурних підрозділів Вишгородської РДА і територіальних органів державної влади, представники органів місцевого самоврядування району. В цілому до процесу обговорення було залучено понад 200 осіб. Були серед учасників і директори шкіл, провідні галузеві експерти, лідери громадських організацій та громадські активісти.

Під час активного обговорення проблемних питань району експертні групи були розділені за пріоритетними тематиками – інвестиції; підтримка учасників АТО; енергозабезпечення та енергозбереження; охорона здоров’я; житлово-комунальне господарство; соціальний захист населення; агропромисловий комплекс; туризм і рекреація; земельні ресурси; транспорт та регулярні пасажирські перевезення; дорожнє господарство; охорона навколишнього природного середовища. У результаті роботи в групах, учасники виробили низку пропозицій та правок до тексту проекту Програми з використанням сучасних методик програмного управління.

Варто зазначити, що такий формат обговорення проекту Програми використовується вперше на території Київської області. Унікальність даної стратегічної сесії полягає у тому, що розроблення програмних документів відбулося із застосуванням таких прогресивних стандартів програмного управління як: PMBоK, PRINCE2, P2M, PROMAT,V-Modell.

Звертаючись до присутніх, Максим Мельничук зазначив, що завдання номер один для обласної влади - зробити Київщину науковою, інноваційною та інвестиційною областю, яка буде взірцем для інших регіонів, на чому наголошував Президент України Петро Порошенко. При цьому особлива увага буде приділена залученню інвестиційних ресурсів, розбудові інфраструктури, запровадженню новітніх технологій, розвитку сільського господарства. Голова КОДА зауважив, що спільно розроблена Програма соціально-економічного та культурного розвитку Київщини стане ефективним інструментом та орієнтиром у вирішенні ключових проблем Вишгородського району.

«Вишгородщина у багатьох питаннях унікальна. Одна з її особливостей у тому, що половина громади, яка населяє цей район, тут не прописана. Через це є певне навантаження на місцевий бюджет. Наше завдання полягає, зокрема, у тому, щоб наповнення бюджету району відповідало тим соціальним викликам, які постають перед ним. А це можливо лише за рахунок підвищення інвестиційної привабливості цього району. Тому потрібно розробляти і запроваджувати новітні програми, які допоможуть залучити сюди бізнес і нові інвестиції», - зазначив Максим Мельничук.

За його словами, Вишгородщина має відмінні передумови для соціально-економічного і культурного розвитку. Цей район хоч і молодий, однак дуже перспективний. Він прилеглий до столиці, а тому привабливий для створення житлового фонду і нових робочих місць. У недалекому майбутньому тут буде запроваджено ряд важливих проектів, а саме сільськогосподарських (зокрема, з вирощування овочів та фруктів) і біоенергетичних (вирощування культур енергетичної тополі, верби із подальшим виробництвом паливних брекетів, пелетів тощо).

«Ми горді, що у 2016 році тут розпочинаємо програму енергетичного кооперативу Київської області. Цей проект пілотний не тільки для Київщини, але й для цілої України. Окрім того, потрібно розвивати ще й культурний і туристичний потенціал району. Вишгородщина знаходиться на берегах Дніпра, тут є чудове Київське море. Район має прекрасні можливості для розробки нових туристичних маршрутів і рекреаційних програм, яких потребують не тільки місцеві мешканці, але і вся країна», - додав голова Київської облдержадміністрації.

Водночас Олександр Горган відзначив минулорічні соціально-економічні здобутки району. До прикладу, торік були суттєво перевиконані місцеві бюджети, що дозволило у 2015 році у шість разів збільшили обсяги фінансування на капітальне будівництво і покращення об’єктів соціальної інфраструктури, у порівнянні із 2014 роком.

«Нині ми на порозі якісного прориву розвитку району. Дуже важливо акумулювати всі зусилля для того, щоб ті ресурси, які громада довірила нам розподіляти на державному і муніципальному рівнях, ми запропонували використати розсудливо і результативно. І така практика формування бюджету розвитку має стати певним стандартом. Час, коли бюджет розвитку формувався кулуарно, має відійти у небуття. Все має бути відкрито і публічно», - зазначив голова Вишгородської РДА.

Під час стратегічної сесії було розглянуто сутність понять «управління проектами», основні цілі та завдання управління проектною діяльністю, розкрито основні фази проектних циклів та підходи до управління проектами. Сертифікованими тренерами у галузі ефективного управління були надані рекомендації щодо вдосконалення підходів та інструментів управління проектами розвитку на основі досвіду України та країн європейського співтовариства.

Підсумком спільної роботи керівників структурних підрозділів та представників органів самоврядування стала “Road Map” (дорожня мапа) -чіткий план діяльності органів державної влади на 2016рік, що визначає цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку, комплекс заходів, спрямованих на забезпечення стабілізації розвитку економіки, узгоджених спільних дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Розділи проекту Програми соціально-економічного розвитку окреслюють основні задачі соціальної, економічної і культурної галузі району та виробляють алгоритм пріоретизації, вирішення проблемних питань, а також шляхи створення передумов сталого розвитку економіки, за рахунок потенціалів та прихованих резервів.

15 4 02 201615 5 02 2016

Додаткова інформація