Стан епідеміологічної ситуації щодо захворювання на грип та ГРВІ у Київській області

У Київській області початок епідемічного сезону 2015-2016 рр. захворюваності на ГРВІ та грип був зафіксований з 28 вересня 2015 року. З ціллю профілактики та для попередження епідемії грипу упродовж місяця Київська обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБНС) розробила комплексний план організаційних, профілактичних і протиепідемічних заходів, який був затверджений 28 жовтня 2015 року.

За кілька тижнів, у першій половині листопада, у всіх лікарських закладах Київщини були проведені навчання медичного персоналу з питань епідеміології та лікування грипу. У листопаді також відбулося засідання Обласного осередку педіатрів з питань клініки, діагностики і лікування грипу.

Щодо рівня захворюваності на грип та ГРВІ, то всього з початку епідсезону станом на 1 лютого 2016 року у Київській області захворіло 241 972 особи.

Варто зазначити, що третій тиждень 2016 року (з 18 по 24 січня) характеризується активізацією епідемічного процесу. Зокрема епідемічний поріг було перевищено на 42,4%. За цей період в області на грип та ГРВІ захворіло майже 24 тисячі осіб, серед яких 52% - це діти до 17 років.

Якщо порівнювати ситуацію із даними аналогічного періоду минулого епідемічного сезону (третього тижня), то тоді на грип та ГРВІ на Київщині захворіло 7487 осіб. Збільшення захворюваності відмічається на 68,7%

За останніми даними, показник захворюваності серед населення області складає 131,1 на 10 тисяч населення, що на 44,7% більше ніж за минулий тиждень. Із 37 адміністративних одиниць Київщини (районів та міст обласного значення) у 20-ти епідпоріг є перевищеним, а у 5 з них епідпоріг перевищено більш ніж на 50%. На підставі цієї статистики комісія ТЕБНС ухвалила рішення про оголошення на Київщині надзвичайного стану по захворюваності на грип та ГРВІ на обласному рівні.

Враховуючи дане рішення ТЕБНС, було заявлено про необхідність виділити з Резервного фонду додаткові кошти для лікування у стаціонарі медичного закладу. Якщо на сьогодні на одне койко-місце в стаціонарі на добу може бути витрачено в середньому 16 грн., то кошти з Резервного фонду мають бути виділені, виходячи із 100-150 грн. на койко-місце в день.

Для контролю ситуації обласні фахівці проводять щоденний ретельний аналіз рівня захворювання на Київщині. У січні ТЕБНС провела засідання, на якому було ухвалено рішення про введення в дію заходів, передбачених на епідемічний період. Зокрема, введено обмеження щодо проведення масових заходів в закритих приміщеннях; забезпечено ЛПЗ лікарськими препаратами, дезінфікуючими засобами тощо; запроваджено посилений протиепідемічний режим у закладах охорони здоров’я та місцях масового скупчення людей. Також внесено корективи у навчальні плани занять студентів, а у разі потреби буде виділено додатковий автотранспорт та паливно-мастильні матеріали для потреб центрів первинної медико-санітарної допомоги з метою обслуговування викликів.

З початку епідсезону обласна СЕС проводить регулярні перевірки різних закладів та об’єктів щодо виконання заходів стосовно профілактики грипу. Усього перевірено 180 об’єктів, у тому числі заклади громадського харчування, лікарні, дитсадки та школи, дитячі заклади оздоровлення та відпочинку. Виявлено 14 порушень і накладено 5 штрафів. За підсумками перевірок винесено 13 приписів.

Окрім того, у січні Київська область звернулася до Міністерства охорони здоров’я із проханнями виділити регіону противірусні засоби «Таміфлю» та «Реленза».

Упродовж останніх місяців у засобах масової інформації регулярно висвітлювалися питання щодо профілактики грипу та ГРВІ. Відповідна інформація також була поширена серед населення у вигляді буклетів, прес-релізів і санбюлетенів.

Додаткова інформація