Київщина увійшла до трійки лідерів за соціально-економічним розвитком

За підсумками 9-ти місяців цього року Київська область стала третьою у рейтингу соціально-економічного розвитку українських областей. Шкалу успішності складали фахівці Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. В своїх оцінках вони орієнтувалися на 26 показників по 6-ти ключовим напрямкам соціально-економічного зростання. У результаті Київщина завдяки плідній роботі та активному запровадженню нових реформ стала «бронзовим призером» рейтингу. Особливо успішні результати регіон продемонстрував у сфері інвестиційного розвитку, інфраструктурної розбудові та ефективності ринку праці.

Діяльність областей в економічній та соціальній галузях оцінювали по шести основних критеріях – економічна ефективність області, інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця, фінансова самодостатність, ефективність ринку праці, розвиток інфраструктури, відновлювальна енергетика та енергоефективність. За підсумками детального ґрунтовного аналізу Київщина на п’єдесталі «соціально-економічних здобутків» посіла третю сходинку, поступившись першістю тільки столиці і Дніпропетровській області.

Найкращими результатами київський регіон відзначився по фінансовій самодостатності. Він став другим у країні за показниками доходів до місцевих бюджетів. Область також увійшла у десятку найкращих за темпами зростання цих доходів.

«Завдяки бюджетній децентралізації з початку 2015 року фактично щомісяця спостерігаємо поступове зростання понадпланових надходжень до місцевих бюджетів. За 10 місяців обсяг додаткових бюджетних поступлень на Київщині становив 1 млрд. 21 млн. грн. Бюджетна децентралізація є чудовим поштовхом для поетапного економічного зростання наших громад. Адже в новій адміністративно-територіальній системі заробленими понад планом коштами громади розпоряджатимуться самостійно, маючи змогу розподілити їх на власний розсуд між ремонтом дороги, утепленням школи чи ремонтом вуличного освітлення», - прокоментував фінансові успіхи регіону голова Київської обласної державної адміністрації Володимир Шандра.

Ще один здобуток краю – продуктивна робота у сфері розвитку інфраструктури (третє місце у загальному «заліку»). Тут Київщина відзначилася активним будівництвом житла для населення і темпами здачі його в експлуатацію. Регіон став упевненим лідером у країні (вперше обійшовши за останні роки навіть столицю) по обсягам прийнятого в експлуатацію житла у розрахунку на 10 тисяч осіб населення.

Далі – ще одна бронзова нагорода. Черговий «призерський» результат забезпечила плідна діяльність області у напрямку залучення інвестицій та зовнішньоекономічної співпраці. Київщина стала другою за обсягом капітальних інвестицій (окрім інвестицій з державного бюджету). Цей показник у  розрахунку на одну особу становить 8820,6 гривень. Вищого результату досягла тільки столиця. Водночас область показала третій результат за обсягами прямих іноземних капіталовкладень. На сьогодні цей показник дорівнює близько 1 тис. дол. США на душу населення. Також Київщина увійшла до першої десятки кращих регіонів за темпами зростання обсягу прямих іноземних інвестицій і стала шостою за обсягами експорту товарів. 

Коментуючи інвестиційні здобутки краю, Володимир Шандра наголосив на тому, що нині економічні фахівці в області працюють у надскладних умовах. Адже залучати інвестиційні потоки доводиться на тлі фінансової нестабільності, економічного спаду та ведення в країні бойових дій.

«Ми маємо чітко прописану Стратегію розвитку нашого регіону до 2020 року і покроковий план її реалізації. Ці документи є ґрунтовною теорією, яка упродовж найближчих років отримає практичне втілення. Вже запустили в роботу Агенцію регіонального розвитку, яка створюватиме інвестиційні проекти і шукатиме під них бізнес-партнерів. Активно займаємося розвитком індустріальних парків. На сьогодні у різних районах Київщини є 16 таких майданчиків площею від 20 до 200 гектарів, на яких інвестор зможе створити та запустити інвестиційний процес. Акумулюємо всі наші зусилля та ресурси для того, щоб підвищити інвестиційну привабливість області навіть в умовах економічної нестабільності та військових дій», - відзначив голова КОДА.

Разом з тим столичний регіон відзначився і в категорії «Ефективність ринку праці», увійшовши до п’ятірки найкращих. Київщина разом з Одеською, Дніпропетровською областями і столицею опинилася серед числа тих регіонів, де спостерігається найнижчий рівень безробіття.

Також область показала достойний результат за обсягом реалізованої промислової продукції та обсягом виконаних будівельних робіт. За обома показниками область став шостим у країні.

Додаткова інформація