«Задля процвітання економіки нам потрібно проводити дієві західні реформи», - голова Київської ОДА

21 09 2015Для розвитку української економіки та покращення соціальних стандартів у країні необхідно запроваджувати ефективні західні реформи, які дозволять переорієнтуватися на європейський ринок збуту та покращити рівень вітчизняного виробництва. На цьому наголосив голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра під час робочої зустрічі із громадським активом Миронівського району.

Керівник регіону зазначив, що військова агресія Росії змусила Україну суттєво скоротити економічні зв’язки з нею. Якщо раніше товарообіг Київської області з РФ становив 30-40% від загального товарообігу краю, то на сьогодні цей показник скорочений у рази. У зв’язку з цим українська економіка змушена нині швидко переорієнтовуватися на європейський ринок, який має ряд беззаперечних переваг.

«Ринок ЄС цікавий нам тому, що там панують прозорі правила гри і прозорі відносини між владою та бізнесом. Цей ринок напрочуд  платоспроможний. Там проживає 500 млн. людей, котрі отримують достойну заробітну платню і хочуть купувати виключно якісний товар. Тому нам потрібно докласти  максимальних зусиль, щоб вийти на європейський рівень та посісти там позиції лідера», - зазначив Володимир Шандра.

На його переконання, у вітчизняній промисловості нині необхідно більше розвивати перероблювальну галузь. Це дозволить підняти власне виробництво, створити нові робочі місця (особливо у сільській місцевості) та залучити нові інвестиції. Утім, досягти позитивної економічної динаміки можливо тільки йдучи шляхом реформ. Якісні зміни принесла вже бюджетна децентралізація, яка дозволяє на місцях краще наповнювати бюджети.

«Ми бачимо яскравий приклад Польщі, у якої сьогодні рівень життя у 2,5 рази вищий, ніж у Росії. Її економічне процвітання стало можливим завдяки змінам у  системі господарювання, у системі адміністрування та відносинах влади до простих громадян і бізнесу. Дієві західні реформи потрібно запроваджувати і в нас, адже вони є передумовою економічного росту», - додав Володимир Шандра.

Керівник області також поінформував, що Київщина нині вже готова до зими. Проведені необхідні технічні та ремонтні роботи у бюджетних закладах та житловому секторі, а  близько 120 тис. мешканцям регіону вже призначені субсидії. Також у різних районах продовжуються втілюватися проекти по переходу на альтернативні види палива.

Додаткова інформація