Володимир Шандра обговорив із громадами сіл Потік та Зеленьки їх актуальні проблеми

17 09 201517 вересня голова Київської обласної державної адміністрації Володимир Шандра провів зустрічі із громадським активом двох сіл Миронівського району - Потік та Зеленьки. Під час спілкування із місцевими мешканцями було обговорено найбільш наболілі питання населених пунктів, проблеми з роботою бюджетних закладів та інфраструктурою сіл, а також реформи, які нині тривають у країні.

Кожна з громад прийшла на зустріч із очільником регіону зі своїми питаннями. Мешканців села Зеленьки турбує відсутність аптеки у місті та необхідність робити ремонт у дитячому садку. Також скаржилися на стан дороги, яка веде на місцеве кладовище, та відпочинкової зони поблизу місцевої річки.

Однак найбільшу дискусію під час зустрічі у Зеленьках викликало питання децентралізації влади. Мешканці села Зеленьки цікавилися наслідками та можливими результатами адміністративної реформи.

«Децентралізація, у першу чергу, дає вам на місця ряд додаткових повноважень та можливостей, яких у вас досі не було. Це повноваження і владні, і фінансові. Після реформи заробленими громадою коштами розпоряджатимуться не «нагорі» у владі, а тут – безпосередньо на місцях. Ви самі своєю спільною громадою визначатимете на що вам першочергово витратити зібрані кошти – на ремонт садочка, реконструкцію дороги чи відкриття аптечного пункту, який вам тут потрібний. Це фактично повна фінансова свобода, яка дозволить вивести господарювання громади на зовсім інший якісний та значно вищий рівень», - пояснив Володимир Шандра.

У якості позитивного приклада очільник Київщини навів результати проведеної бюджетної децентралізації. За вісім місяців реформи Київська область перевиконала план по надходженням до місцевих бюджетів на 820 млн. грн.   

«Щодо статистики конкретно по вашому селу, то за 8 місяців дії бюджетної реформи ваш місцевий бюджет був перевиконаний на 292%, що у грошовому еквіваленті становить 395 тис. грн. Звісно, цих коштів поки що вистачить на зарплатню та вирішення якихось невеликих питань. Але реформа децентралізації відкриває ширші можливості, а значить фінансові ресурси будуть ще більшими», - додав Володимир Шандра.

Практичні приклади переваг адміністративно-територіальної реформи голова КОДА навів і на зустрічі із громадою села Потік. Тутешні мешканці наразі найбільше переймаються станом приміщень місцевої амбулаторії та школи. Так, у амбулаторії загальної практики сімейної медицини просять зробити наступного року капітальний ремонт, а у навчальному закладі необхідно якнайшвидше замінити 15 вікон.

«Кошти на ремонт в амбулаторії можна виділити у рамках різних джерел. Вам потрібно зробити кошторис, пройти експертизу і подати пакет документів нам. Тоді ми зможемо включити це питання і в обласний бюджет, і в спеціальну програму по охороні здоров’я. Кошти також потрібно шукати і у Фонді регіонального розвитку у профільному міністерстві, і у грантових програмах міжнародних організацій. Що стосується вікон, то ми вирішимо цю проблему ще до старту опалювального сезону», - запевнив керівник області.

Окрім того, громаду Потока турбувало питання зупинок у селі, які потрібно зробити критими, і необхідність отримати ще один шкільний автобус. Адже наявний у селі автобус нині довозить дітей із семи населених пунктів і є вже доволі зношеним.

«Ми найближчим часом закупимо 12 шкільних автобусів, і один із них буде переданий вашому селу. Чекаємо на проведення відповідного тендеру», - додав Володимир Шандра.

17 2 09 2015

Додаткова інформація