Олексій КИРИЛЬЧУК: “НАШЕ ЗАВДАННЯ — ПОВЕРНУТИ ДОВІРУ ДО МІЛІЦІЇ”


Нещодавно у Кагарлицькому райвідділі міліції відбулося засідання круглого столу, під час якого обговорювалися питання, пов’язані з діяльністю правоохоронців Кагарличчини упродовж останніх шести місяців цього року. Участь у ньому взяли начальник Кагарлицького райвідділу міліції Олексій Кирильчук, заступник начальника - начальник кримінальної міліції Олег Піддячий, т.в.о. начальника сектору дільничних інспекторів міліції Ігор Незенко, начальник штабу РВ Євгеній Дринь, начальник відділення ДАІ Кагарлицького РВ В’ячеслав Макаров, начальник Ржищівського відділення міліції Анатолій Причепа, а також представники засобів масової інформації: директор телестудії “ТБ Кагарлик” Григорій Лавриненко, заступник редактора районної газети “Вісник Кагарличчини” Олексій Адаменко та кореспондент газети “Рідне місто” Микола Семенюк.

Олексій Кирильчук:

- Хочу розпочати нашу бесіду з сумнозвісних миколаївських подій, що зворушили всю країну. Я працюю в органах 26 років, маю звання полковника, і таких моментів, що так би негативно вплинули на всю систему МВС, я не можу пригадати. Дуже боляче, коли ті, хто повинен захищати честь, законність і життя людей, скоюють такі злочини. Наголошу — особливо тяжкі. Хочу запевнити жителів Кагарличчини, що людей, про яких ми нині ведемо мову і які ганьблять міліцейський мундир, у колективі, що я очолюю, немає. Питання дисципліни, законності знаходиться у райвідділі на постійному контролі.

Олексій Адаменко:

- Із введенням в дію нового Кримінально-процесу-ального кодексу, безперечно, сталися певні зміни і в роботі працівників правоохоронних органів. У чому вони полягають і як, на вашу думку, за нових умов стало міліціонерам працювати легше чи навпаки - складніше?

Олексій Кирильчук:

- Набагато складніше. Адже всі нововведення, як правило, несуть з собою і певні труднощі. Я можу констатувати, що із введенням в дію нового КПК виникли проблеми, пов’язані, перш за все, з роботою слідчих. На них покладається дуже великий обсяг функціональних обов’язків. Якщо раніше частину цієї роботи виконували дільничні інспектори та розшук, то нині справою практично від самого початку розслідування і до доведення її до суду займається виключно слідчий. Зрозуміло, що є окремі доручення, які виконуються безпосередньо оперативною службою, але основне навантаження, повторюю, фактично лягає на плечі того ж слідчого.

Євгеній Дринь:

- За півроку ми зареєстрували 564 кримінальних провадження до Єдиного реєстру досудових розслідувань. З моменту дії нового КПК (20 листопада 2012 року) у слідчих перебувало 964 кримінальних провадження. Наголошу на тому, що по штату у райвідділі передбачено 11 посад слідчих, а нині працює лише 4. Зрозуміло, що навантаження на кожного з них відтепер дуже велике: понад 150 кримінальних проваджень припадає на одного слідчого за останні півроку. В зв’язку з цим виникають час від часу певні затримки, які ми намагаємося спільними зусиллями вирішувати. Тим не менше, за останні 6 місяців нашими слідчими пред’явлено підозру 81 особі, що є досить високим показником. Із цих кримінальних проваджень 77 направлено до суду. Робота триває, незважаючи на певні труднощі в освоєнні нового КПК. Проводимо консультації з слідчими Головного управління, нам постійно надсилають методичні рекомендації з вирішення конкретних проблем, працюємо над тим, щоб максимально швидко і якісно вирішувати заяви та повідомлення, що до нас надходять і мають ознаки кримінального правопорушення.

Микола Семенюк:

- Хотілося б почути і про співпрацю райвідділу з органами місцевого самоврядування, зокрема, міст Кагарлика та Ржищева.

Ігор Незенко:

- Ми беремо активну участь в нарадах, які проходять в райдержадміністрації, міських радах, де вирішуємо спільні питання. Це стосується, наприклад, благоустрою міста, адже дільничні інспектори міліції з членами адмінкомісій складають адмінпротоколи, які згодом комісія розглядає на своїх засіданнях. Приємно, що Кагарлицька міська рада виділила нам приміщення для опорного пункту міліції. Там вже проведено ремонт. Всі мають змогу вільно відвідати цей пункт та поспілкуватися з міліціонерами.

Олексій Кирильчук:

- З початку року ми брали участь у всіх масових заходах, що організовували районна держадміністрація та міські ради. Завдяки правоохоронцям та взаєморозумінню з меріями, починаючи з новорічних свят і закінчуючи купальськими гуляннями, жодного порушення громадського порядку не було допущено.

Ми також беремо участь у рейдах, відвідуємо і неблагополучні сім’ї, і об’єкти незаконної торгівлі. Всі ці заходи намагаємося проводити спільно з міською владою, аби наші дії були скоординованими та об’єктивними.

Анатолій Причепа:

- Ржищівське міське відділення міліції обслуговує місто Ржищів та 11 прилеглих до нього сіл. Кілька тижнів тому у Ржищеві пройшла сесія міської ради, на якій я звітував про роботу відділення міліції перед депутатським корпусом. На території населеного пункту проходить багато святкових заходів, у яких ми беремо активну участь, охороняючи громадський порядок. Окрім Ржищева, ми активно співпрацюємо і з керівництвом навколишніх сіл як з охорони громадського порядку, так і з відпрацювання профілактичних заходів, адже багато питань без втручання дільничного інспектора та сільського голови вирішити просто неможливо.

Григорій Лавриненко:

- Чи задоволені ви тим, як в районі пройшла акція “Візит”? З якою метою вона проводилася і чи можна вже говорити про конкретні результати?

Ігор Незенко:

- З початку 2013 року на території всієї країни проходить операція “Візит”. Її метою є налагодження співпраці з громадянами, по-можливості, вирішення їхніх проблем, врегулювання сусідських конфліктів. Під час операції дільничні інспектори міліції відвідують помешкання громадян, надають їм візитівки встановленого зразка з контактними телефонами. Вже можна з упевненістю сказати, що вона пройшла успішно. Громадяни активніше почали звертатися до дільничних інспекторів міліції. У підтвердження цих слів наведу приклад. У березні під час сильних сніговіїв дільничні інспектори надавали посильну допомогу одиноким людям літнього віку, які не могли відгорнути сніг, закупити продукти харчування та необхідні ліки.

Олексій Адаменко:

- Олексію Васильовичу, пропоную повернутися на деякий час назад, коли ви приїхали працювати у Кагарлицький район. Яке у вас було перше враження від Кагарличчини, працівників райвідділу і з чого довелося розпочати перший день роботи у нашому місті?

Олексій Кирильчук:

- До цього я працював начальником Білоцерківського райвідділу міліції. Перше враження від Кагарлика: місто компактне, зелене, тихе. Вразила взаємодія між прокуратурою та судом, і відповідно, взаємодія та взаєморозуміння з адміністрацією району. А розпочав я свою роботу з обліково-організаційної дисципліни. Були деякі проблеми, які потрібно було негайно ліквідувати та привести до певного позитивного результату. Це зайняло близько 2 тижнів. Що стосується колективу, то, на моє переконання, він повинен бути єдиним, згуртованим і дружним. На сьогоднішній день я можу сказати, що цієї мети, фактично, досягнуто. Проблеми ми намагаємося не згладжувати, а вирішувати спільно.

Микола Семенюк:

- Поділіться, будь ласка, з читачами про проблеми та досягнення в роботі відділенням ДАІ.

В’ячеслав Макаров:

- За 6 місяців цього року на території нашого обслуговування зареєстровано 16 ДТП, на яких 5 чоловік загинуло і 32 отримали тілесні ушкодження. Порівнюючи з минулим роком, аварійність та кількість загиблих зменшилася. Але, на превеликий жаль, у нас було одне резонансне ДТП на автодорозі Київ-Знам’янка, під час якого отримали тілесні ушкодження аж вісім осіб. Що стосується взагалі оперативної обстановки, яка склалася на території обслуговування, то зазначу, що працівники відділення ДАІ спільно з іншими службами райвідділу, а також з райдержадміністрацією, міськими радами проводять рейди. Особливо у вихідні дні, коли кількість автотранспорту на дорогах збільшується. За перше півріччя виявлено 840 порушень та 63 факти керування транспортом у нетверезому стані.

Проблеми у нас, мабуть, такі ж, як і в інших відділеннях: неукомплектованість фахівцями. Але, незважаючи на це, ми робимо все можливе, щоб забезпечити безпеку руху на автошляхах Кагарличчини.

Григорій Лавриненко:

- Останніми днями почастішали випадки шахрайства на території району. Як ви боретеся з цією проблемою?

Олег Піддячий:

- З початку року було зареєстровано 7 шахрайств, внаслідок яких потерпіли, переважно, особи літнього віку. У даному виді злочинів діють групи людей, у яких відпрацьовані певні схеми заволодіння чужими коштами. Вони розраховують на певні категорії громадян. Але основною проблемою в цьому є те, що практично встановити особу злочинця неможливо. Постраждалі називають прикмети шахраїв, які характерні для більшості громадян, зловмисники ж уміють змінювати свою зовнішність, використовують грим, перуки, одяг, який після злочину відразу замінюють. У всіх цих випадків ми не змогли знайти свідків, принаймні жителів сусідніх будинків, які б допомогли слідству. Такі злочини розкриваються більш аналітичним шляхом. Простежується ланцюг подібних подій на території нашого та сусідніх районів, узагальнюється інформація по зовнішності, використовуються технічні засоби, передусім, засоби фіксації мобільних телефонних дзвінків у квадраті скоєння злочину, і тільки таким чином можна встановити особу, що його скоїла. В основному, шахраї затримуються на території іншого району і вже в процесі роботи з затриманим розкриваються інші злочини.

У черговий раз хочу звернутися до громадян і нагадати їм, що, як правило, скоєнню злочину передує попередня робота зловмисників з потенційними жертвами по вулиці або ж по населеному пункту. Шахраї намагаються завести бесіду з літніми людьми, розпитати про їхній сімейний стан, а потім вже скоюють злочин. Ми звертаємось до населення з проханням негайно повідомляти про таких осіб в міліцію або органи місцевого самоврядування.

Олексій Адаменко:

- Олексію Васильовичу, було б також цікаво почути від вас як керівника райвідділу про стратегічні плани, адже не все заплановане можна зробити за півроку, за рік. Для виконання деяких завдань потрібен значно більший час...

Олексій Кирильчук:

- Я планую працювати над укріпленням взаєморозуміння між працівниками райвідділу міліції та жителями району, з адміністрацією, мерією. Людина, її проблеми повинні бути в центрі нашої уваги. Наше завдання - повернути довіру до міліції і підняти, в цілому, імідж працівника міліції. Заявитель і дільничний інспектор або ж оперативник повинні відкрито і відверто між собою спілкуватися, тоді й не буде непорозумінь. Якщо є проблеми, їх слід вирішувати спільно.

Я постійно нагадую своїм підлеглим, що вони повинні більш уважно працювати із громадянами, вислуховувати їх заяви, допомагати, підказувати, направляти. Адже ми повинні стежити за порядком, робити все можливе, щоб кожен громадянин почувався захищеним і відчував, що в разі порушення його прав злочинці понесуть гідне покарання.

Додаткова інформація