Як скасувати реєстрацію ПРРО?

Скасування реєстрації ПРРО здійснюється шляхом виключення його з Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій та закриття фіскального номера, який не підлягає використанню надалі.

Реєстрація ПРРО скасовується на підставі Заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316602) (додаток 1 до Порядку № 317) (далі – Заява) з позначкою «Скасування реєстрації».

Детальніше...

Закон України №466: Податок на нежитлову нерухомість, яка використовується у підприємницькій діяльності, включається до витрат ФОП загальної системи оподаткування

Головне управління ДПС у Київській області інформує,  що Законом України від 16.01.2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення  адміністрування податків, усунення технічних та логічних  неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни, зокрема,  до п.п.177.4.3 п.177.4  ст. 177 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), яким визначається перелік  витрат ФОП безпосередньо  пов’язаних з отриманням доходів у частині витрат на сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нежитлової нерухомості.

Детальніше...

Надіслати Повідомлення про прийняття працівника на роботу можна через Електронний кабінет

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України -  ст.24 Кодексу законів про працю України.

Детальніше...

Чи може ФОП - платник єдиного податку ІІ групи надавати послуги фізичним особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність?

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що до платників єдиного податку другої групи належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

Детальніше...

Частину процентів за користування іпотечним житловим кредитом можна повернути, скориставшись правом на податкову знижку

Головне управління ДПС у Київській області  нагадує, що платник податку - резидент може повернути частину суми сплачених процентів за користування іпотечним житловим кредитом, використавши  право на податкову  знижку, за умови наявності документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки:

Детальніше...

Закон України №466: Будівлі промисловості, що не використовуються у господарській діяльності, оподатковуються податком на нерухоме майно

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що Законом України від 16.01.2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення  адміністрування податків, усунення технічних та логічних  неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни та доповнення до Податкового кодексу України (далі - ПКУ), які стосуються, зокрема, оподаткування податком на нерухоме майно будівель промисловості.

Детальніше...

У разі здійснення розрахунків через платіжний термінал необхідно застосовувати РРО

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що при здійсненні розрахунків у безготівковій формі із застосуванням електронних платіжних засобів, з використанням платіжного терміналу, поєднаного з реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО), суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через належним чином зареєстрований РРО із роздрукуванням відповідних розрахункових документів, крім суб’єктів господарювання, які згідно з чинним законодавством можуть не застосовувати РРО при розрахунках за продані товари та надані послуги.

Детальніше...

Нарахування амортизації на безоплатно отримані платником податку основні засоби

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що порядок розрахунку амортизації основних засобів або нематеріальних активів для визначення об’єкта оподаткування наведено у п.138.3 ст.138 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Цим пунктом ПКУ встановлено, що розрахунок амортизації основних засобів та нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку (далі - П(С)БО) або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням обмежень, встановлених п.п. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14, п.п.138.3.2 – 138.3.4 п. 138.3 ст. 138 ПКУ.

Детальніше...

Що потрібно знати про типи програмних РРО для заяви про реєстрацію ПРРО за ф. № 1-ПРРО

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що з метою заповнення розд. 4 «Дані щодо ПРРО» заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО (далі – Заява за ф. № 1-ПРРО), поняття тип програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) означає:

Детальніше...

На Київщині офіційно оформлено на роботу 14247 працівників

Податківці Київщини продовжують проводити превентивно-роз’яснювальні заходи на предмет тіньової зайнятості населення та додержання працедавцями трудового законодавства. Про це повідомив очільник податкової служби пристоличного регіону Олександр Загорський. Зокрема, він зазначив, що за дев’ять місяців поточного року роботодавці оформили на роботу 14247 осіб, які до цього працювали не офіційно. Порівняно з показником станом на серпень, кількість оформлених працівників зросла на 1645 осіб. «Загалом з початку року обсяг виплаченої їм заробітної плати склав 64,3 млн грн. З цієї суми до бюджету надійшло 11,6 млн грн ПДФО. Сума єдиного внеску, сплачена роботодавцями, дорівнює 14,1 млн грн», - розповів Загорський. «У питанні тіньової зайнятості відповідальність несуть обидві сторони: працівник залишається соціально незахищеним, що особливо актуально у розпал карантину, а роботодавець, який виплачує зарплату у конверті, має розуміти, що за порушення трудового законодавства до нього можуть бути застосовані відповідні штрафні санкції».

Детальніше...

Надміру витрачені підзвітні кошти, не повернуті ФО у встановлені строки, оподатковуються ПДФО

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) - п.п. 164.2.11 п. 162.2 ст. 162 ПКУ.

Детальніше...

Більше статей...

 1. Закон України №466: В обліку платників податків є зміни
 2. Майже 10 мільярдів гривень ПДФО спрямували платники Київщини до Зведеного бюджету
 3. Громадянами задекларовано до повернення 281,1 млн грн податкової знижки
 4. Інтерфейс Електронного кабінету удосконалено
 5. Ліцензія на право зберігання пального: документи, вартість, відповідальність
 6. Терміни подання податкової звітності
 7. Ліцензія на право зберігання пального: хто може не одержувати та які документи подаються для їх отримання
 8. Закон України №466: Зміни в спрощеній системі оподаткування
 9. Мораторій на застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені у період дії карантину
 10. Які суб’єкти господарювання можуть здійснювати роздрібну торгівлю на ринках, ярмарках без застосування РРО/ПРРО?
 11. Закон України №466: Запроваджена нова концепція відповідальності платників за вчинене податкове правопорушення
 12. Є запитання: нерухомість продано, а платнику надходять податкові повідомлення рішення про сплату податку
 13. На Київщині значно зменшилася кількість документальних перевірок
 14. Якщо граничний строк сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим
 15. Закон України №466: Зміни в адмініструванні ПДВ
 16. Малий та середній бізнес сплатив 1,7 млрд грн єдиного податку у січні-вересні 2020 року
 17. Якщо статус платника ПДВ анульовано, а податкову накладну заблоковано
 18. Зареєстрований ПРРО при виконанні входу отримує повідомлення «Відсутні господарські одиниці» - перевірте правильність поданих даних про касира та ПРРО
 19. Закон України №466: зміни в адмініструванні рентної плати
 20. Надання адміністративних послуг у вересні 2020 року

Додаткова інформація