Надаєте репетиторські послуги – задекларуйте доходи!

Піклуючись про майбутнє своєї дитини, батьки, безсумнівно, хочуть для неї найкращого. А тому, щоб гідно підготуватися до ЗНО, звертаються за послугами до репетиторів.

На сьогодні репетиторство – це та сфера, яку досить важко контролювати і ні для кого не секрет, що для вчителів надання репетиторських послуг є додатковим джерелом доходу. А тому залишається лише сподіватися на порядність таких громадян.

Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України. Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою - підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу).

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області запрошує громадян зазначеної категорії задекларувати свої доходи до 3 травня 2017 року. Відтепер це можна зробити і в електронному вигляді. Достатньо лише отримати електронний ключ та мати та відповідне програмне забезпечення.

Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначену в річній податковій декларації, такі особи самостійно сплачують не пізніше 31 липня 2017 року. Доходи від репетиторства відповідно до п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

Тож чекаємо на декларантів у Центрі обслуговування платників податків. за місцем свого проживання, де можна отримати безкоштовну консультацію щодо порядку заповнення декларацій та практичну допомогу при її заповненні.

Білоцерківська ОДПІ