Київські митники вилучили чималий індійський смарагд вагою 4,56 карат

30 07 2020Темно-зелений напівпрозорий овальний камінь київські митники виявили під час перевірки міжнародного експрес-відправлення, яке надійшло з Індії до України на адресу львів’янина. Згідно з декларацією, у відправленні мало знаходитися «модне синтетичне скляне каміння» вартістю 15 доларів США.

Однак митники засумнівалися, чи справді цей камінь зі скла, чи все ж таки має благородне «походження», тому було проведено відповідну перевірку. Фахівці Державного гемологічного центру підтвердили, що виявлений камінь є смарагдом.

Електронні каратні ваги показали, що вага смарагда становить 4,56 карати, що для цього коштовного каменя вважається крупним розміром.

Дане правопорушення містить ознаки порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.

Складено адмінпротокол.

Смарагд вилучено. Його вартість буде встановлено додатково.

Вважається, що ціна коштовних каменів визначається залежно від їх чистоти, кольору, огранки, походження тощо, ціна ж 1 карату смарагда може сягати до 8,5 тисяч доларів США за камінь високої якості.

Це вже друге незаконне переміщення коштовного каміння поштою протягом останнього часу. Минулого разу київськими митниками в поштовому відправленні з Індії було виявлено чорні діаманти загальною вагою 90,32 каратів.

Додаткова інформація