Як оподатковується нерухоме майно?

Яка база оподаткування?

База оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, - це загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Чи є пільги?

Податковий Кодекс передбачає пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

Детальніше...

Термін подання додаткової заявки-розрахунку про потребу в марках акцизного податку подовжено

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що з врахуванням потреб та побажань суб’єктів господарювання щодо термінів подання додаткової заявки-розрахунку про потребу в марках акцизного податку на липень термін подання форм J(F)1314402 продовжено до 25.05.2020.

Відповідна  інформація розміщена на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/418686.html

Детальніше...

Власники нерухомості поповнили місцеві бюджети на суму 155,2 млн грн

Власники нерухомості, відмінної від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Київської області більше 155,2 млн грн за січень-квітень поточного року. Цей показник на 11% або 15,9 млн грн більше, аніж у відповідному періоді минулого року.

Левову частку із загальної суми сплатили юридичні особи. Так, станом на 1 травня 2020 року суб’єкти господарювання спрямували до місцевих скарбниць 126,8 млн грн, збільшивши приріст на 8 млн грн.

Детальніше...

Як сплачується ПДВ при імпорті товару неплатником цього податку?

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п. 180.1 ст. 180 р. V Податкового кодексу України  (далі – ПКУ) для цілей оподаткування платником податку на додану вартість є, зокрема, будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України.

Детальніше...

Зберігання, транспортування, продаж немаркованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів. Чи загрожують суб’єкту господарювання штрафні санкції?

Яка підакцизна продукція вважається немаркованою?

Немаркованими вважаються:

-алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку;

- алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 27.12.2010 №1251;

Детальніше...

Правом на податкову знижку можна скористуватись до кінця податкового року

Головне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податків, які протягом 2019 року здійснили витрати, які надають право на податкову знижку (перелік таких витрат наведено у п.166.3 ст.166 ПКУ), що підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються ними у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Детальніше...

Коли студент має право на підвищену податкову соціальну пільгу?

Студент, який не отримує дохід у вигляді стипендії або отримує стипендію, яка виплачується не з бюджету, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150% суми пільги.   

Детальніше...

Які майнові податки сплачують фізичні особи?

Наразі податкова служба Київщини формує податкові повідомлення-рішення про сплату майнових податків: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку, плати за землю. Ці повідомлення будуть надіслані (вручаються)   платникам податків до 1 липня 2020 року.  У податкових повідомленнях-рішеннях зазначаються  відповідні платіжні реквізити для сплати нарахованих податків. 

Детальніше...

Бізнес Київщини збільшив надходження ПДВ до бюджету на 24%

З початку 2020 року платники податків Київської області перерахували до Держбюджету 2,4 млрд грн. податку на додану вартість. Порівняно з відповідним періодом минулого року динаміка приросту складає 24% або 466 млн грн. За квітень 2020 року бізнес пристоличного регіону сплатив 529,3 млн грн, що на 12% або 59 млн грн більше за показник аналогічного періоду 2019 року.  Зважаючи на обсяг коштів, що надійшли до держскарбниці за січень-квітень, питома вага ПДВ дорівнює 48%.  

Детальніше...

Податковий борг платника податків, та його наслідки

За даними облікуОбухівського управління ГУ ДПС у Київській області станом на 01.05.2020 року в Обухівському районі та м.Обухів нараховується 583 платників податків – юридичних осіб, які мають податковий борг та які заборгували по сплаті податків на суму 2438715,6 тис. гривень.

Слід відмітити, що господарська діяльність підприємств-боржників дещо відрізняється від діяльності платоспроможних підприємств, а саме, має більше обмежень по здійсненню окремих операцій та покладає більшу відповідальність (в тому числі - кримінальну) на керівників підприємств-боржників.

Детальніше...

Сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія" в Кагарлицькій ДПІ

18 05 2020У Кагарлицькій ДПІ Обухівського управлінні ГУ ДПС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих протягом 2019 року. Реалізація права громадян на податкову знижку». На запитання відповідала начальник Кагарлицької ДПІ Людмила ЦИГАНОК.

Надаємо увазі читачів найцікавіші запитання та відповіді на них.

Детальніше...

Більше статей...

 1. Податкова знижка за навчання
 2. Сеанс телефонного зв’язку "гарячалінія" в Обухівському управлінні
 3. Як оподатковується продаж легкових автомобілів?
 4. Як обчислюється рентна плата за спеціальне використання води?
 5. Земельний податок: як нараховується та сплачується?
 6. Затверджено Порядок функціонування єдиного рахунку
 7. Як оподатковується дохід, отриманий від продажу власної сільськогосподарської продукції?
 8. Використання програмних реєстраторів розрахункових операцій відтерміновано до 01 серпня
 9. Платники Київщини спрямували до Держбюджету майже 5 млрд грн
 10. Чи підлягають амортизації безоплатно отримані основні засоби, призначені для використання в господарській діяльності платника?
 11. Ліквідація ФОП: яка звітність?
 12. Як подати пояснення до Таблиці даних платника?
 13. Як заповнити уточнюючу декларацію з податку на нерухоме майно з метою зменшення суми податку за березень 2020 року?
 14. Кампанія декларування: користуйтесь можливостями електронного кабінету!
 15. Інформацію щодо видів діяльності, не зазначених в попередньо поданій до контролюючого органу Таблиці даних платника ПДВ, можна надати шляхом подання нової Таблиці
 16. У підприємців Київщини – 12273 ліцензії на право торгівлі алкоголем та тютюном уроздріб
 17. Карантин: штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з 01 березня по 31 травня 2020 року, не застосовуються
 18. Київськими митниками вилучено капсули для схуднення, які містили психотропні речовини
 19. Податкова знижка за переобладнання транспорту. Які документи, крім податкової декларації про майновий стан і доходи потрібно подати до податкового органу?
 20. На Київщині продовжується робота з питань виявлення та запобігання корупції в рядах податківців

Додаткова інформація