Надміру витрачені підзвітні кошти, не повернуті ФО у встановлені строки, оподатковуються ПДФО

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) - п.п. 164.2.11 п. 162.2 ст. 162 ПКУ.

Детальніше...

Закон України №466: В обліку платників податків є зміни

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Законом України від 16.01.2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни, зокрема, до глави 6 «Облік платників податків» Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Детальніше...

Майже 10 мільярдів гривень ПДФО спрямували платники Київщини до Зведеного бюджету

За період січень-вересень платники Київської області зі своїх доходів спрямували до Зведеного бюджету 9,9 млрд грн податку на доходи фізичних осіб. Про це повідомив в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Олександр Загорський. Він зазначив, що із загальної суми до Державного бюджету надійшло 2,5 млрд грн, що на 8% або 183,8 млн грн більше за відповідний показник минулого року. У свою чергу, місцеві скарбниці отримали 7,4 млрд грн. Ця сума також зросла на 8%, що у грошовому вираженні дорівнює 551,3 млн грн додаткових коштів.

Детальніше...

Громадянами задекларовано до повернення 281,1 млн грн податкової знижки

Станом на 01.10.2020 за звітний 2019 рік громадянами подано 106,4 тис. декларацій про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки. Задекларована сума до повернення становить 281,1 млн гривень.

Найбільша частина декларацій подана платниками з метою отримання податкової знижки за навчання ­– 80% від загальної кількості декларацій. Далі – витрати на сплату страхових платежів та пенсійних внесків (18 %) та проценти, сплачені за іпотечним кредитом (1,5%).

Детальніше...

Інтерфейс Електронного кабінету удосконалено

Державною податковою службою України з метою забезпечення широкого доступу платників податків до отримання електронних сервісів та поліпшення умов щодо реалізації платниками податків прав та обов’язків удосконалено інтерфейс Електронного кабінету.

Оновлений інтерфейс Електронного кабінету відповідає вимогам створення офіційних вебсайтів (вебпорталів) органів виконавчої влади, є доступним користувачам з порушенням зору, слуху, опорно-рухового апарату, мовлення та інтелектуального розвитку, а також з різними комбінаціями порушень.

Детальніше...

Ліцензія на право зберігання пального: документи, вартість, відповідальність

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що  Порядок видачі та анулювання ліцензій на виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним врегульовано Законом України від 19.12.1995 №481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» зі змінами і доповненнями (далі – Закон № 481).

Детальніше...

Терміни подання податкової звітності

Головне управління ДПС у Київській області, з метою уникнення порушення платниками податків термінів подання податкової звітності до контролюючих органів, нагадує, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

Детальніше...

Ліцензія на право зберігання пального: хто може не одержувати та які документи подаються для їх отримання

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що суб’єкти господарювання всіх форм власності зберігання пального здійснюють за наявності ліцензії на право зберігання пального, які отримують на кожне місце зберігання пального.

Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п’ять років. Річна плата за ліцензію на право зберігання пального становить 780,0грн.

Детальніше...

Закон України №466: Зміни в спрощеній системі оподаткування

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Законом України від 16.01.2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни, зокрема, до глави 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу ІУ Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Детальніше...

Мораторій на застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені у період дії карантину

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що згідно з п.52 прим.1 підрозд.10 розд.ХХ ПКУ, за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:

Детальніше...

Які суб’єкти господарювання можуть здійснювати роздрібну торгівлю на ринках, ярмарках без застосування РРО/ПРРО?

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000  № 336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Постанова № 1336) затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі – Перелік).

Детальніше...

Більше статей...

 1. Закон України №466: Запроваджена нова концепція відповідальності платників за вчинене податкове правопорушення
 2. Є запитання: нерухомість продано, а платнику надходять податкові повідомлення рішення про сплату податку
 3. На Київщині значно зменшилася кількість документальних перевірок
 4. Якщо граничний строк сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим
 5. Закон України №466: Зміни в адмініструванні ПДВ
 6. Малий та середній бізнес сплатив 1,7 млрд грн єдиного податку у січні-вересні 2020 року
 7. Якщо статус платника ПДВ анульовано, а податкову накладну заблоковано
 8. Зареєстрований ПРРО при виконанні входу отримує повідомлення «Відсутні господарські одиниці» - перевірте правильність поданих даних про касира та ПРРО
 9. Закон України №466: зміни в адмініструванні рентної плати
 10. Надання адміністративних послуг у вересні 2020 року
 11. Закриття підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця
 12. Формат надання інформації та копій документів для виключення платника з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості Головне управління ДПС у Київській області інформує, що пунктом 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розраху
 13. Ставки єдиного податку для платників податку четвертої групи - юридичних осіб
 14. Закон №466: Прискорена амортизація основних засобів
 15. Сплата податкового боргу з податку на нерухоме майно
 16. Перевірки, на які не поширюється мораторій на період карантину
 17. Як заповнити таблицю даних платника ПДВ?
 18. Як застосовується РРО/ПРРО ФОП – платниками єдиного податку?
 19. З 1 серпня ПРРО передано до фіскального серверу ДПС майже 19 млн чеків
 20. Рівень тіньової занятості знижується: на Київщині легалізовано працю 12602 осіб

Додаткова інформація