До Дня захисника України

12 10 201812 жовтня біля монументу Героям Небесної Сотні відбувся урочистий мітинг з нагоди Дня захисника України за участю керівництва району та міста, керівників установ та організацій, учасників та ветеранів АТО, громадськості.

З вітальними словами перед присутніми виступив перший заступник Кагарлицького міського голови Олег Пурій. Присутні вшанували пам'ять загиблих за цілісність і соборність країни хвилиною мовчання.

Молебень за мир, процвітання України та благополуччя наших воїнів відслужили священнослужителі на чолі з благочинним Кагарлицького району УПЦ КП Юрієм Королем.

День захисника України святкують 14 жовтня. Це свято недаремно співпадає із Днем українського козацтва та Святом Покрови Пресвятої Богородиці.

В українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною у Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків – тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. У ХХ столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія, тому днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови. А нині захищають Україну від ворога воїни АТО.

12 10 2018 212 10 2018 312 10 2018 412 10 2018 512 10 2018 6