Засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

20 04 201720 квітня перший заступник голови Кагарлицької районної державної адміністрації Роман Коваленко провів засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації. Участь в засіданні взяли члени комісії, керівники свинарських господарств Кагарлицького району, керівник забійного підприємства, керівники мисливських організацій району, представники ЗМІ.

20 2 04 2017Під час засідання розглядали питання про заходи з профілактики африканської чуми свиней на території Кагарлицького району. Зокрема,  обговорили епізоотичну ситуацію, що склалась на території Київської області та України вцілому щодо АЧС, заслухано керівників мисливських господарств району ТОВ «Оксамит сервіс» та ТОВ «Трипільський мисливець» щодо стану депопуляції диких кабанів в мисливських угіддях та результати проведених заходів із таксації диких тварин, заслухано керівників свиногосподарств району щодо роботи свиноферм.

Комісією було прийнято ряд рішень, зокрема звернутись до голови Кагарлицької районної державної адміністрації та голови Кагарлицької районної ради щодо виділення з резервного фонду районного бюджету коштів для придбання, в разі необхідності, дезустановок та деззасобів; забезпечити проведення депопуляції дикого кабана на території мисливських угіддь Кагарлицького району з врахуванням результатів таксації; провести обстеження сільськогосподарських підприємств, що утримують свиней на предмет виконання ними заходів біобезпеки та вимог Інструкції щодо профілактики та боротьби з АЧС; забезпечити дотримання «закритого режиму» роботи в усіх свинарських господарствах району, та створити об’єктові матеріальні резерви (засоби дезінфекції, дезустановки, дрова, паливно-мастильні матеріали) на випадок здійснення заходів з ліквідації АЧС; вжити заходів щодо ліквідації стихійної торгівлі в т. ч. живими тваринами та сировиною з них; торгівлю живими маленькими свиньми проводити на території Кагарлицького ринку у спеціально відведеному місці при умові дотримання всіх ветеринарно-санітарних правил, передбачених чинним законодавством.