Дотримання «сезону тиші» з 1 квітня до 15 червня

14 04 2017 2Дев’ятого квітня 2015 року було прийнято Закон України № 332 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу». Цим законом регламентовано встановлення «сезону тиші» для диких тварин.

 

Відповідно до міжнародного законодавства рядом нових законів України запроваджено новий вид обмежень у певні сезони – «сезон тиші», під час якого в період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрілянина, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення раллі та інших змагань на транспортних засобах) (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони біорізноманіття» (№ 323 – VIII від 9 квітня 2015 року) та Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу» (№ 322 – VIII від 9 квітня 2015 року).

Аби захистити водні біоресурси та надати їм можливість самовідтворення, законодавчо встановлена заборона на вилов риби та раків, термін заборони – він починає діяти з 1 квітня, і триває до кінця травня – середини червня. Тобто діє обмеження (заборони) промислового та любительського рибальства, а також провадження іншої господарської діяльності, яка шкодить водним живим ресурсам під час нересту (днопоглиблення, розчистка водних об’єктів, видобування піску чи гравію) врегульовані чинним законодавством.

Додаткова інформація