Засідання круглого столу

12 06 201812 червня в малому залі адмінбудинку відбувся круглий стіл на тему: «Всесвітній день боротьби з дитячою працею». Участь в засіданні взяли заступник голови Кагарлицької районної державної адміністрації Світлана Синюк, начальник служби у справах дітей та сім’ї РДА Лідія Прохоренко, головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Київській області Олександр Шевченко,

начальник Обухівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Київській області Олег Бевз, голова районної профспілки працівників агропромислового комплексу Петро Цибульський, інженери з охорон праці сільськогосподарських підприємств району.

Під час засідання обговорювалися питання про попередження найгірших форм дитячої праці у Кагарлицькому районі; безпека праці неповнолітніх під час проходження практики; захищене і здорове покоління.

Всесвітній день боротьби з дитячою працею (World Day Against Child Labour) встановлений Міжнародною організацією праці (МОП) та щорічно відзначається 12 червня.

Ідея ввести в календар нову дату виникла після конференції з боротьби з найгіршими формами дитячої праці та міжнародній конференції з питань дитячої праці, що пройшли в Амстердамі та Осло в 1997 році. Було заявлено про необхідність ліквідації невиправданої і несправедливої дитячої праці, яка використовується в основному третіми особами, а також про доцільність прийняття низки законодавчих і політичних реформ, які були б спрямовані на викорінення експлуатації дітей як в якості домашньої прислуги, так і в якості неофіційної трудової сили на сумнівних підприємствах. Забезпечення гідних умов праці для молодих працівників, належного правового захисту і пильної уваги з боку офіційних регулюючих структур.

За даними Міжнародної організації  праці в усьому світі понад 215 мільйонів дітей віком від 5 до 14 років працюють, щоб вижити. Половина з них працюють повний робочий день, щодня, протягом усього року. 70% дітей працюють у шкідливих умовах. З-поміж 215 мільйонів працюючих дітей приблизно 50-60 мільйонів — діти віком від 5 до 11 років, які, з огляду на їх вік і уразливість, працюють у шкідливих умовах.

12 06 2018 212 06 2018 312 06 2018 412 06 2018 5